TDK Corporation CGJ4C2C0G2A471J060AA
CGJ4C2C0G2A471J060AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ4C2C0G2A471J060AA
Brief Description
CAP CER 470PF 100V C0G 0805
Datasheet Download
CGJ4C2C0G2A471J060AA.pdf
Availability of CGJ4C2C0G2A471J060AA
QUANTITY
CGJ4C2C0G2A471J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ4C2C0G2A471J060AA
Internal Part NumberEIS-CGJ4C2C0G2A471J060AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ4C2C0G2A471J060AA
Related LinksCGJ4C2C0G2, CGJ4C2C0G2A471J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ4C2C0G2A471J060AA Details Description
Related parts for CGJ4C2C0G2A471J060AA
TERM BLOCK 5MM VERT 10POS PCB datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 55MHZ DDPAK-7 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 9/16-18 UNF 1-5V datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
IC FPGA 193 I/O 256BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf