TDK Corporation CGJ4J2X7R1A105K125AA
CGJ4J2X7R1A105K125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ4J2X7R1A105K125AA
Brief Description
CAP CER 1UF 10V X7R 0805
Datasheet Download
CGJ4J2X7R1A105K125AA.pdf
Availability of CGJ4J2X7R1A105K125AA
QUANTITY
CGJ4J2X7R1A105K125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ4J2X7R1A105K125AA
Internal Part NumberEIS-CGJ4J2X7R1A105K125AA
Standard Package1
SeriesCGJ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ4J2X7R1A105K125AA
Related LinksCGJ4J2X7R1, CGJ4J2X7R1A105K125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ4J2X7R1A105K125AA Details Description
Related parts for CGJ4J2X7R1A105K125AA
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.64K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CBL A PLUG/HANDYLINK PLUG, RA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 850 OHM 1900MA datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf