TDK Corporation CGJ4J2X7R1C225K125AA
CGJ4J2X7R1C225K125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ4J2X7R1C225K125AA
Brief Description
CAP CER 2.2UF 16V X7R 0805
Datasheet Download
CGJ4J2X7R1C225K125AA.pdf
Availability of CGJ4J2X7R1C225K125AA
QUANTITY
CGJ4J2X7R1C225K125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ4J2X7R1C225K125AA
Internal Part NumberEIS-CGJ4J2X7R1C225K125AA
Standard Package2,000
SeriesCGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ4J2X7R1C225K125AA
Related LinksCGJ4J2X7R1, CGJ4J2X7R1C225K125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ4J2X7R1C225K125AA Details Description
Related parts for CGJ4J2X7R1C225K125AA
BERGSTIK datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FMALE M12 5PS STR 10M CABLE datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
LED SHUEN 1W HI POWER GRN SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf