TDK Corporation CGJ4J2X7R1E474K125AA
CGJ4J2X7R1E474K125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ4J2X7R1E474K125AA
Brief Description
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0805
Datasheet Download
CGJ4J2X7R1E474K125AA.pdf
Availability of CGJ4J2X7R1E474K125AA
QUANTITY
CGJ4J2X7R1E474K125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ4J2X7R1E474K125AA
Internal Part NumberEIS-CGJ4J2X7R1E474K125AA
Standard Package1
SeriesCGJ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ4J2X7R1E474K125AA
Related LinksCGJ4J2X7R1, CGJ4J2X7R1E474K125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ4J2X7R1E474K125AA Details Description
Related parts for CGJ4J2X7R1E474K125AA
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
CONN SOCKET F4S .4MM 50POS SMD datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HDM BP STACKING MODULE OPEN END datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
TOOL COAX CABLE STRIPPER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 1.5MSPS 16WQFN datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf