TDK Corporation CGJ4J2X7R1H683K125AA
CGJ4J2X7R1H683K125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ4J2X7R1H683K125AA
Brief Description
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0805
Datasheet Download
CGJ4J2X7R1H683K125AA.pdf
Availability of CGJ4J2X7R1H683K125AA
QUANTITY
CGJ4J2X7R1H683K125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ4J2X7R1H683K125AA
Internal Part NumberEIS-CGJ4J2X7R1H683K125AA
Standard Package1
SeriesCGJ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)