TDK Corporation CGJ4J2X7R2A153K125AA
CGJ4J2X7R2A153K125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ4J2X7R2A153K125AA
Brief Description
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0805
Datasheet Download
CGJ4J2X7R2A153K125AA.pdf
Availability of CGJ4J2X7R2A153K125AA
QUANTITY
CGJ4J2X7R2A153K125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ4J2X7R2A153K125AA
Internal Part NumberEIS-CGJ4J2X7R2A153K125AA
Standard Package2,000
SeriesCGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ4J2X7R2A153K125AA
Related LinksCGJ4J2X7R2, CGJ4J2X7R2A153K125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ4J2X7R2A153K125AA Details Description
Related parts for CGJ4J2X7R2A153K125AA
CAP FILM 0.91UF 3% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
VARISTOR 198V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
TRANSDUCER DC VOLTAGE 50VDC-IN datasheet.pdf
CONN CARDEDGE HSG DUAL 30POS datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 8 SOLID ST 24VDC datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY MINI HVL MALE TO PIGTAI datasheet.pdf
350 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
FANSINK 86X57.4MM 12VDC datasheet.pdf