TDK Corporation CGJ4J2X7R2A333K125AA
CGJ4J2X7R2A333K125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ4J2X7R2A333K125AA
Brief Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R 0805
Datasheet Download
CGJ4J2X7R2A333K125AA.pdf
Availability of CGJ4J2X7R2A333K125AA
QUANTITY
CGJ4J2X7R2A333K125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ4J2X7R2A333K125AA
Internal Part NumberEIS-CGJ4J2X7R2A333K125AA
Standard Package2,000
SeriesCGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ4J2X7R2A333K125AA
Related LinksCGJ4J2X7R2, CGJ4J2X7R2A333K125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ4J2X7R2A333K125AA Details Description
Related parts for CGJ4J2X7R2A333K125AA
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 3/8-24 UNF 1-5V datasheet.pdf
HSG ASSY 76 POSN SOCKET CONT datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.9W MONO 28LLP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 2.67 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 200V NP0 2225 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
DDR PRESS FIT datasheet.pdf
CAP FILM 0.3UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf