TDK Corporation CGJ4J3X7R2D153K125AA
CGJ4J3X7R2D153K125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ4J3X7R2D153K125AA
Brief Description
CAP CER 0.015UF 200V X7R 0805
Datasheet Download
CGJ4J3X7R2D153K125AA.pdf
Availability of CGJ4J3X7R2D153K125AA
QUANTITY
CGJ4J3X7R2D153K125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ4J3X7R2D153K125AA
Internal Part NumberEIS-CGJ4J3X7R2D153K125AA
Standard Package2,000
SeriesCGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ4J3X7R2D153K125AA
Related LinksCGJ4J3X7R2, CGJ4J3X7R2D153K125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ4J3X7R2D153K125AA Details Description
Related parts for CGJ4J3X7R2D153K125AA
CAP CER 270PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW SOD123 datasheet.pdf
FILTER HIGH PRFORMNCE 115/250VAC datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 548MA 500 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf
RES SMD 0.0909 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf
HOOK-UP CABLE STRANDED datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf