TDK Corporation CGJ5C4C0G2H151J060AA
CGJ5C4C0G2H151J060AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ5C4C0G2H151J060AA
Brief Description
CAP CER 150PF 500V C0G 1206
Datasheet Download
CGJ5C4C0G2H151J060AA.pdf
Availability of CGJ5C4C0G2H151J060AA
QUANTITY
CGJ5C4C0G2H151J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ5C4C0G2H151J060AA
Internal Part NumberEIS-CGJ5C4C0G2H151J060AA
Standard Package4,000
SeriesCGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ5C4C0G2H151J060AA
Related LinksCGJ5C4C0G2, CGJ5C4C0G2H151J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ5C4C0G2H151J060AA Details Description
Related parts for CGJ5C4C0G2H151J060AA
IC DDS 10BIT 50MHZ 16-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
SENS 7M M12-CONN PNP-OUT T-BEAM datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 9VOUT 1W datasheet.pdf
FRONT PROTECT COVER FOR SF4A datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 31POS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/2.8V/1.8V 8VSON datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf