TDK Corporation CGJ5C4C0G2H271J060AA
CGJ5C4C0G2H271J060AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ5C4C0G2H271J060AA
Brief Description
CAP CER 270PF 500V C0G 1206
Datasheet Download
CGJ5C4C0G2H271J060AA.pdf
Availability of CGJ5C4C0G2H271J060AA
QUANTITY
CGJ5C4C0G2H271J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ5C4C0G2H271J060AA
Internal Part NumberEIS-CGJ5C4C0G2H271J060AA
Standard Package4,000
SeriesCGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ5C4C0G2H271J060AA
Related LinksCGJ5C4C0G2, CGJ5C4C0G2H271J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ5C4C0G2H271J060AA Details Description
Related parts for CGJ5C4C0G2H271J060AA
IC REG LDO 5V 1.25A TO220-3 datasheet.pdf
MOD INVERTER CCFL DIM DUAL 6.5MA datasheet.pdf
RES MO 2W 180 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
IC 12BIT 333KHZ SMPL ADC 24-DIP datasheet.pdf
IC PSOC SYSTEM 24MHZ 28SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf