TDK Corporation CGJ5H4C0G2H562J115AA
CGJ5H4C0G2H562J115AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ5H4C0G2H562J115AA
Brief Description
CAP CER 5600PF 500V C0G 1206
Datasheet Download
CGJ5H4C0G2H562J115AA.pdf
Availability of CGJ5H4C0G2H562J115AA
QUANTITY
CGJ5H4C0G2H562J115AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ5H4C0G2H562J115AA
Internal Part NumberEIS-CGJ5H4C0G2H562J115AA
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5600pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsHigh Reliability
RatingsCOTS
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ5H4C0G2H562J115AA
Related LinksCGJ5H4C0G2, CGJ5H4C0G2H562J115AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ5H4C0G2H562J115AA Details Description
Related parts for CGJ5H4C0G2H562J115AA
IC POT DGTL 10K 128POS SC70-6 datasheet.pdf