TDK Corporation CGJ5H4X7T2H223K115AA
CGJ5H4X7T2H223K115AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ5H4X7T2H223K115AA
Brief Description
CAP CER 0.022UF 500V X7T 1206
Datasheet Download
CGJ5H4X7T2H223K115AA.pdf
Availability of CGJ5H4X7T2H223K115AA
QUANTITY
CGJ5H4X7T2H223K115AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ5H4X7T2H223K115AA
Internal Part NumberEIS-CGJ5H4X7T2H223K115AA
Standard Package2,000
SeriesCGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsHigh Reliability
RatingsCOTS
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ5H4X7T2H223K115AA
Related LinksCGJ5H4X7T2, CGJ5H4X7T2H223K115AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ5H4X7T2H223K115AA Details Description
Related parts for CGJ5H4X7T2H223K115AA
BLADE BIX REPLCMNT PUNCHDWN TOOL datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW DO35 datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 680MA 420 MOHM datasheet.pdf
IC MONITOR VOLT MPU 14-SOIC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.1V TO-92 datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 70NS 28CDIP datasheet.pdf
IC TRANSLATOR UNIV FREQ 40VFQFN datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 3A DL SYNC 32-QFN datasheet.pdf