TDK Corporation CGJ5L2X7R1E105K160AA
CGJ5L2X7R1E105K160AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ5L2X7R1E105K160AA
Brief Description
CAP CER 1UF 25V X7R 1206
Datasheet Download
CGJ5L2X7R1E105K160AA.pdf
Availability of CGJ5L2X7R1E105K160AA
QUANTITY
CGJ5L2X7R1E105K160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ5L2X7R1E105K160AA
Internal Part NumberEIS-CGJ5L2X7R1E105K160AA
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsHigh Reliability
RatingsCOTS
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ5L2X7R1E105K160AA
Related LinksCGJ5L2X7R1, CGJ5L2X7R1E105K160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ5L2X7R1E105K160AA Details Description
Related parts for CGJ5L2X7R1E105K160AA
HEATSHRK DL WALL Q52X 3/4"X4'BLK datasheet.pdf
POWER SUPPLY LEAKAGE TESTER datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .600 24POS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS MALE IN-LINE #20 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 10.68MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL CLAMP ASSY. datasheet.pdf
SCHOTTKY - D2PAK-E3 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf