TDK Corporation CGJ5L4X7T2H473K160AA
CGJ5L4X7T2H473K160AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ5L4X7T2H473K160AA
Brief Description
CAP CER 0.047UF 500V X7T 1206
Datasheet Download
CGJ5L4X7T2H473K160AA.pdf
Availability of CGJ5L4X7T2H473K160AA
QUANTITY
CGJ5L4X7T2H473K160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ5L4X7T2H473K160AA
Internal Part NumberEIS-CGJ5L4X7T2H473K160AA
Standard Package2,000
SeriesCGJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.063" (1.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ5L4X7T2H473K160AA
Related LinksCGJ5L4X7T2, CGJ5L4X7T2H473K160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ5L4X7T2H473K160AA Details Description
Related parts for CGJ5L4X7T2H473K160AA
TRANS NPN 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 20% 2312 datasheet.pdf
SENS PROX M30 10MM NPN-NO SHIELD datasheet.pdf
IC TXRX FIELDBUS MAU 44-NQFP datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 10" H2O 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 450V NP0 1210 datasheet.pdf