TDK Corporation CGJ6L2X7R1H105K160AA
CGJ6L2X7R1H105K160AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ6L2X7R1H105K160AA
Brief Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1210
Datasheet Download
CGJ6L2X7R1H105K160AA.pdf
Availability of CGJ6L2X7R1H105K160AA
QUANTITY
CGJ6L2X7R1H105K160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ6L2X7R1H105K160AA
Internal Part NumberEIS-CGJ6L2X7R1H105K160AA
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsHigh Reliability
RatingsCOTS
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ6L2X7R1H105K160AA
Related LinksCGJ6L2X7R1, CGJ6L2X7R1H105K160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ6L2X7R1H105K160AA Details Description
Related parts for CGJ6L2X7R1H105K160AA
IC ADC LP 10-BIT 108KSPS 8-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 6.2MM DUAL SMD datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.8"L X 3.2"W datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 9.5"L X 6.34"W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 196 OHM 1% 5W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
TV 11C 2#20 9#10 SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf