TDK Corporation CGJ6M3X7S2A335K200AA
CGJ6M3X7S2A335K200AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ6M3X7S2A335K200AA
Brief Description
CAP CER 3.3UF 100V X7S 1210
Datasheet Download
CGJ6M3X7S2A335K200AA.pdf
Availability of CGJ6M3X7S2A335K200AA
QUANTITY
CGJ6M3X7S2A335K200AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ6M3X7S2A335K200AA
Internal Part NumberEIS-CGJ6M3X7S2A335K200AA
Featured ProductCGJ Series
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ6M3X7S2A335K200AA
Related LinksCGJ6M3X7S2, CGJ6M3X7S2A335K200AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ6M3X7S2A335K200AA Details Description
Related parts for CGJ6M3X7S2A335K200AA
IC OPAMP GP 635KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5.08MM datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 35A 1600V PWS-A datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 20BIT 56TSSOP datasheet.pdf
UNIV POWER PLUG HSG 15P F/H datasheet.pdf
LED CBI 3MM ARRAY 1X8 RED TH datasheet.pdf
CONN RCPT 57POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
PIPE COUPLING datasheet.pdf
OSC XO 30.1153MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf