TDK Corporation CGJ6M3X7T2D334K200AA
CGJ6M3X7T2D334K200AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ6M3X7T2D334K200AA
Brief Description
CAP CER 0.33UF 200V X7T 1210
Datasheet Download
CGJ6M3X7T2D334K200AA.pdf
Availability of CGJ6M3X7T2D334K200AA
QUANTITY
CGJ6M3X7T2D334K200AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ6M3X7T2D334K200AA
Internal Part NumberEIS-CGJ6M3X7T2D334K200AA
Featured ProductCGJ Series
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ6M3X7T2D334K200AA
Related LinksCGJ6M3X7T2, CGJ6M3X7T2D334K200AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ6M3X7T2D334K200AA Details Description
Related parts for CGJ6M3X7T2D334K200AA
SWITCH ROCKER SPDT 13A 125V datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 3W DO214AC datasheet.pdf
CAP TACTILE SQUARE BLACK datasheet.pdf
CAP CER 470PF 8KV RADIAL datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 13 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
INSERT FGG.5B.304. FOR 4LV datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf