3M CHG-1036-001010-KEP
CHG-1036-001010-KEP picture photo
Mfg. Part Number
CHG-1036-001010-KEP
Brief Description
CONN RCPT IDC 36POS 24-22AWG
Datasheet Download
CHG-1036-001010-KEP.pdf
Availability of CHG-1036-001010-KEP
QUANTITY
CHG-1036-001010-KEP Order Process
Ship out your order
Specifications of CHG-1036-001010-KEP
Internal Part NumberEIS-CHG-1036-001010-KEP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions36
Pitch0.100" (2.54mm)
Wire TypeDiscrete or Ribbon Cable
Wire Gauge22-24 AWG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHG-1036-001010-KEP
Related LinksCHG-1036-, CHG-1036-001010-KEP Datasheet, 3M Distributor
CHG-1036-001010-KEP Details Description
Related parts for CHG-1036-001010-KEP
CONN SPRING CONT 24 POS .295 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .050 VERT GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER DUAL 2MM 60POS GOLD datasheet.pdf
BLZP 5.08/09/270F SN BK BX datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DPDT SLD NONSHORT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 100W datasheet.pdf
SF THRU SPLICE APPL 1SAPR070F datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS datasheet.pdf