International Rectifier (Infineon Technologies Americas Corp.) CHL8325B-00CRT
CHL8325B-00CRT picture photo
Mfg. Part Number
CHL8325B-00CRT
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Special Purpose
Brief Description
IC REG CTRLR DL BUCK PWM 40QFN
Datasheet Download
CHL8325B-00CRT.pdf
Availability of CHL8325B-00CRT
QUANTITY
CHL8325B-00CRT Order Process
Ship out your order
Specifications of CHL8325B-00CRT
Internal Part NumberEIS-CHL8325B-00CRT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Voltage Integrated Circuits (HVIC Gate Drivers)
PCN Assembly/OriginAdditional Test Site 01/Aug/2014
Assembly Site Addition 16/Dec/2014
QFN-IC Assembly Site Addition 21/Apr/2015
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Special Purpose
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
ApplicationsController, DDR, Intel VR12, AMD SVI
Voltage - Input3.3V
Number of Outputs2
Voltage - Output-
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case40-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package40-QFN (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHL8325B-00CRT
CHL8325B-00CRT Details Description
Related parts for CHL8325B-00CRT
CONN PLUG 12POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM MED CHOKE 1A datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 6.8UH SMD datasheet.pdf
BLANK ASVMB-X OSCILLATOR 50PPM datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.050 10 POS datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.64A 160 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 34POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 200PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf