Luminus Devices Inc. CHM-14-30-95-36-AC00-F2-2
CHM-14-30-95-36-AC00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-14-30-95-36-AC00-F2-2
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED ARRAY WHITE
Datasheet Download
CHM-14-30-95-36-AC00-F2-2.pdf
Availability of CHM-14-30-95-36-AC00-F2-2
QUANTITY
CHM-14-30-95-36-AC00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-14-30-95-36-AC00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CHM-14-30-95-36-AC00-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package225
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCHM-14
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test2280 lm (Typ)
Current - Test720mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test90 lm/W
Current - Max1.44A
CRI (Color Rendering Index)95
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension19.00mm L x 19.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)13.50mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-14-30-95-36-AC00-F2-2
Related LinksCHM-14-30-95, CHM-14-30-95-36-AC00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-14-30-95-36-AC00-F2-2 Details Description
Related parts for CHM-14-30-95-36-AC00-F2-2
CONN HEADER 44POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IC SINGLE INVERTER GATE SC70-5 datasheet.pdf
IC FIFO 1024X18 SYNC 10NS 64TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 173MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1800PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
TRIPLE BEAM ADJUST 40MM NPN datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD LEFT NK datasheet.pdf