Luminus Devices Inc. CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2
CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED ARRAY WHITE
Datasheet Download
CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2.pdf
Availability of CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2
QUANTITY
CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package225
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCHM-14
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test3000 lm (Typ)
Current - Test720mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test119 lm/W
Current - Max1.44A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension19.00mm L x 19.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)13.50mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2
Related LinksCHM-14-35-80, CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2 Details Description
Related parts for CHM-14-35-80-36-AC00-F2-2
MOSFET N-CH 20V 3.76A SOT23 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .08W STER AB 8WLCSP datasheet.pdf
IC I2C SW 8CH W/RESET 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 511K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf