Luminus Devices Inc. CHM-14-35-80-36-AC00-F2-3
CHM-14-35-80-36-AC00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-14-35-80-36-AC00-F2-3
Datasheet Download
CHM-14-35-80-36-AC00-F2-3.pdf
Availability of CHM-14-35-80-36-AC00-F2-3
QUANTITY
CHM-14-35-80-36-AC00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-14-35-80-36-AC00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CHM-14-35-80-36-AC00-F2-3
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test3000 lm (Typ)
Current - Test720mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test119 lm/W
Current - Max1.44A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension19.00mm L x 19.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)13.50mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-14-35-80-36-AC00-F2-3
Related LinksCHM-14-35-80, CHM-14-35-80-36-AC00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-14-35-80-36-AC00-F2-3 Details Description
Related parts for CHM-14-35-80-36-AC00-F2-3
CONN HEADR BRKWAY .100 36POS STR datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 300MA 1.1 OHM SMD datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 40MHZ 8WSON datasheet.pdf
RES 2.1M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT RED LC 0.80" CCRLD datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 274MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
ANEMOMETER THERMOM FLEXIBLE VANE datasheet.pdf
CABLE, INSERTION HEAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf