Luminus Devices Inc. CHM-18-40-95-36-AA00-F2-3
CHM-18-40-95-36-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-18-40-95-36-AA00-F2-3
Datasheet Download
CHM-18-40-95-36-AA00-F2-3.pdf
Availability of CHM-18-40-95-36-AA00-F2-3
QUANTITY
CHM-18-40-95-36-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-18-40-95-36-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CHM-18-40-95-36-AA00-F2-3
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test3925 lm (Typ)
Current - Test1.1A
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test102 lm/W
Current - Max2.4A
CRI (Color Rendering Index)95
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension21.50mm L x 21.50mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)17.50mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-18-40-95-36-AA00-F2-3
Related LinksCHM-18-40-95, CHM-18-40-95-36-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-18-40-95-36-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CHM-18-40-95-36-AA00-F2-3
IGBT 430V 15A 115W DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
3M 4930 VHB 1.5" CIR - 100/PACK datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 100MA 1.18 OHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LTC6603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 40W datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 2A SYNC 12MSOP datasheet.pdf