Luminus Devices Inc. CHM-22-30-80-36-AC00-F2-2
CHM-22-30-80-36-AC00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-22-30-80-36-AC00-F2-2
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED ARRAY WHITE
Datasheet Download
CHM-22-30-80-36-AC00-F2-2.pdf
Availability of CHM-22-30-80-36-AC00-F2-2
QUANTITY
CHM-22-30-80-36-AC00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-22-30-80-36-AC00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CHM-22-30-80-36-AC00-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCHM-22
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test7465 lm (Typ)
Current - Test1.92A
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test111 lm/W
Current - Max3.8A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension22.80mm L x 22.80mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)22.00mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-22-30-80-36-AC00-F2-2
Related LinksCHM-22-30-80, CHM-22-30-80-36-AC00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-22-30-80-36-AC00-F2-2 Details Description
Related parts for CHM-22-30-80-36-AC00-F2-2
IC OPAMP DUAL CURR-FDBK 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 09POS STR datasheet.pdf
OSC XO 1.8432MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC TXRX RS232 1MBPS LP 28-TSSOP datasheet.pdf
MOUNTING HARDWARE FOR M8 SENSOR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 13POS SINGLE datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf