Luminus Devices Inc. CHM-22-30-80-36-AC02-F2-3
CHM-22-30-80-36-AC02-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-22-30-80-36-AC02-F2-3
Datasheet Download
CHM-22-30-80-36-AC02-F2-3.pdf
Availability of CHM-22-30-80-36-AC02-F2-3
QUANTITY
CHM-22-30-80-36-AC02-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-22-30-80-36-AC02-F2-3
Internal Part NumberEIS-CHM-22-30-80-36-AC02-F2-3
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test7465 lm (Typ)
Current - Test1.92A
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test111 lm/W
Current - Max3.8A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension22.80mm L x 22.80mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)22.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-22-30-80-36-AC02-F2-3
Related LinksCHM-22-30-80, CHM-22-30-80-36-AC02-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-22-30-80-36-AC02-F2-3 Details Description
Related parts for CHM-22-30-80-36-AC02-F2-3
CONN HEADER 36POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf