Luminus Devices Inc. CHM-22-40-70-36-AC00-F2-2
CHM-22-40-70-36-AC00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-22-40-70-36-AC00-F2-2
Datasheet Download
CHM-22-40-70-36-AC00-F2-2.pdf
Availability of CHM-22-40-70-36-AC00-F2-2
QUANTITY
CHM-22-40-70-36-AC00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-22-40-70-36-AC00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CHM-22-40-70-36-AC00-F2-2
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test8385 lm (Typ)
Current - Test1.92A
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test125 lm/W
Current - Max3.84A
CRI (Color Rendering Index)70
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension28.00mm L x 28.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)22.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-22-40-70-36-AC00-F2-2
Related LinksCHM-22-40-70, CHM-22-40-70-36-AC00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-22-40-70-36-AC00-F2-2 Details Description
Related parts for CHM-22-40-70-36-AC00-F2-2
SCREWDRIVER PHILLIPS #1 datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 1.47KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FLANGE ABS 5.4X2.3X0.1 GREY datasheet.pdf
RES 18.0 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES SMD 5K OHM 1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 1KVDC RAD datasheet.pdf