Luminus Devices Inc. CHM-22-40-70-36-AC00-F2-3
CHM-22-40-70-36-AC00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-22-40-70-36-AC00-F2-3
Datasheet Download
CHM-22-40-70-36-AC00-F2-3.pdf
Availability of CHM-22-40-70-36-AC00-F2-3
QUANTITY
CHM-22-40-70-36-AC00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-22-40-70-36-AC00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CHM-22-40-70-36-AC00-F2-3
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test8385 lm (Typ)
Current - Test1.92A
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test125 lm/W
Current - Max3.84A
CRI (Color Rendering Index)70
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension28.00mm L x 28.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)22.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-22-40-70-36-AC00-F2-3
Related LinksCHM-22-40-70, CHM-22-40-70-36-AC00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-22-40-70-36-AC00-F2-3 Details Description
Related parts for CHM-22-40-70-36-AC00-F2-3
IDC CABLE - MSR10K/MC10M/MPD10K datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 430MA 200 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 32.13VC DO15 datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN RECEPT 21POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 370MW DO34 datasheet.pdf
CONN BOARD STACK 16POS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 780MA 953 MOHM datasheet.pdf
ACF 2.5MM X 50M 0.098" X 165' datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
ATTENUATOR 15 DB DC 18GHZ datasheet.pdf