Luminus Devices Inc. CHM-22-50-80-36-AC00-F2-5
CHM-22-50-80-36-AC00-F2-5 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-22-50-80-36-AC00-F2-5
Datasheet Download
CHM-22-50-80-36-AC00-F2-5.pdf
Availability of CHM-22-50-80-36-AC00-F2-5
QUANTITY
CHM-22-50-80-36-AC00-F2-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-22-50-80-36-AC00-F2-5
Internal Part NumberEIS-CHM-22-50-80-36-AC00-F2-5
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K 5-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test8180 lm (Typ)
Current - Test1.92A
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test122 lm/W
Current - Max3.8A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension22.80mm L x 22.80mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)22.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-22-50-80-36-AC00-F2-5
Related LinksCHM-22-50-80, CHM-22-50-80-36-AC00-F2-5 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-22-50-80-36-AC00-F2-5 Details Description
Related parts for CHM-22-50-80-36-AC00-F2-5
LED PNL MT 9MM 24V BLACK GREEN datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
ANT BKHAUL 24DBI 2.4GHZ 30" RTNC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 6A 120V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.6K OHM 0.1% 7W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf