Luminus Devices Inc. CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3
CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED ARRAY WHITE
Datasheet Download
CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3.pdf
Availability of CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3
QUANTITY
CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCHM-22
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)6500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test8150 lm (Typ)
Current - Test1.92A
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test121 lm/W
Current - Max3.8A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension22.80mm L x 22.80mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)22.00mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3
Related LinksCHM-22-65-80, CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3 Details Description
Related parts for CHM-22-65-80-36-AC00-F2-3
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 44A TO-220AB datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 5% 3/4W 1812 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.048V SOT23 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 3V datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
14A 8 PIN DIP NON INVERTING datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS SINGLE SMD datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 36VTLA datasheet.pdf
30 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf