Luminus Devices Inc. CHM-6-27-90-9-AA00-F2-3
CHM-6-27-90-9-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-6-27-90-9-AA00-F2-3
Datasheet Download
CHM-6-27-90-9-AA00-F2-3.pdf
Availability of CHM-6-27-90-9-AA00-F2-3
QUANTITY
CHM-6-27-90-9-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-6-27-90-9-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CHM-6-27-90-9-AA00-F2-3
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test450 lm (Typ)
Current - Test640mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)9V
Lumens/Watt @ Current - Test78 lm/W
Current - Max1.28A
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension9.90mm L x 9.90mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-6-27-90-9-AA00-F2-3
Related LinksCHM-6-27-90, CHM-6-27-90-9-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-6-27-90-9-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CHM-6-27-90-9-AA00-F2-3
CAP FILM 0.39UF 20% 275VAC RAD datasheet.pdf
SIDAC MC BI 90V 400A TO-92 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 63MA 125VAC RAD datasheet.pdf