Luminus Devices Inc. CHM-6-30-80-18-AA00-F2-2
CHM-6-30-80-18-AA00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-6-30-80-18-AA00-F2-2
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED ARRAY WHITE
Datasheet Download
CHM-6-30-80-18-AA00-F2-2.pdf
Availability of CHM-6-30-80-18-AA00-F2-2
QUANTITY
CHM-6-30-80-18-AA00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-6-30-80-18-AA00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CHM-6-30-80-18-AA00-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package400
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCHM-6
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test615 lm (Typ)
Current - Test-
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)18V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension9.90mm L x 9.90mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-6-30-80-18-AA00-F2-2
Related LinksCHM-6-30-80-, CHM-6-30-80-18-AA00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-6-30-80-18-AA00-F2-2 Details Description
Related parts for CHM-6-30-80-18-AA00-F2-2
FIXED IND 10MH 21MA 110 OHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 9POS datasheet.pdf
RES 11.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
BRIDGE RECT 1.5A 100V datasheet.pdf