Luminus Devices Inc. CHM-6-30-80-18-AA02-F2-2
CHM-6-30-80-18-AA02-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-6-30-80-18-AA02-F2-2
Datasheet Download
CHM-6-30-80-18-AA02-F2-2.pdf
Availability of CHM-6-30-80-18-AA02-F2-2
QUANTITY
CHM-6-30-80-18-AA02-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-6-30-80-18-AA02-F2-2
Internal Part NumberEIS-CHM-6-30-80-18-AA02-F2-2
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test615 lm (Typ)
Current - Test-
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)18V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension9.90mm L x 9.90mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-6-30-80-18-AA02-F2-2
Related LinksCHM-6-30-80-, CHM-6-30-80-18-AA02-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-6-30-80-18-AA02-F2-2 Details Description
Related parts for CHM-6-30-80-18-AA02-F2-2
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 68MH 60MA 35 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
EJC LTC SHD HDR .100" VER 15GLD datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
IC SENSOR INTERFACE ROTARY 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf