Luminus Devices Inc. CHM-6-30-80-9-AA00-F2-2
CHM-6-30-80-9-AA00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-6-30-80-9-AA00-F2-2
Datasheet Download
CHM-6-30-80-9-AA00-F2-2.pdf
Availability of CHM-6-30-80-9-AA00-F2-2
QUANTITY
CHM-6-30-80-9-AA00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-6-30-80-9-AA00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CHM-6-30-80-9-AA00-F2-2
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test615 lm (Typ)
Current - Test640mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)9V
Lumens/Watt @ Current - Test107 lm/W
Current - Max1.28A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension9.90mm L x 9.90mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-6-30-80-9-AA00-F2-2
Related LinksCHM-6-30-80, CHM-6-30-80-9-AA00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-6-30-80-9-AA00-F2-2 Details Description
Related parts for CHM-6-30-80-9-AA00-F2-2
FERRULE 6.0MM 26 GRN 1 = 100PCS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 4K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 50A 5 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV 4CH DARL 8DIP datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT1 ACCESSORY datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V HCSL 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC ADJ 2.5A 24QFN datasheet.pdf