Luminus Devices Inc. CHM-6-35-80-18-AA00-F2-3
CHM-6-35-80-18-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-6-35-80-18-AA00-F2-3
Datasheet Download
CHM-6-35-80-18-AA00-F2-3.pdf
Availability of CHM-6-35-80-18-AA00-F2-3
QUANTITY
CHM-6-35-80-18-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-6-35-80-18-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CHM-6-35-80-18-AA00-F2-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package2,400
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test635 lm (Typ)
Current - Test-
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)18V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension9.90mm L x 9.90mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-6-35-80-18-AA00-F2-3
Related LinksCHM-6-35-80-, CHM-6-35-80-18-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-6-35-80-18-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CHM-6-35-80-18-AA00-F2-3
MOSFET N-CH 80V 75A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN CONTACT PIN 24-26AWG GOLD datasheet.pdf
RES 2.61 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
LABEL HEAT SHRINK datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 3A LFPAK datasheet.pdf
IC SDRAM 512M 143MHZ 54BGA datasheet.pdf