Luminus Devices Inc. CHM-6-35-80-36-AA00-F2-2
CHM-6-35-80-36-AA00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-6-35-80-36-AA00-F2-2
Datasheet Download
CHM-6-35-80-36-AA00-F2-2.pdf
Availability of CHM-6-35-80-36-AA00-F2-2
QUANTITY
CHM-6-35-80-36-AA00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-6-35-80-36-AA00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CHM-6-35-80-36-AA00-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package400
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test635 lm (Typ)
Current - Test160mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test113 lm/W
Current - Max320mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension9.90mm L x 9.90mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-6-35-80-36-AA00-F2-2
Related LinksCHM-6-35-80-, CHM-6-35-80-36-AA00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-6-35-80-36-AA00-F2-2 Details Description
Related parts for CHM-6-35-80-36-AA00-F2-2
DIODE GEN PURP 600V 15A TO247AC datasheet.pdf
CONN PLUG BANANA SOLDERLESS INSU datasheet.pdf
IC BUFF/DVR NON-INVERT 6SON datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
BOARD SERIAL GATEWAY TO ETHERNET datasheet.pdf
RND SPACER 0.028" NYLON 14.73MM datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST M8 datasheet.pdf