Luminus Devices Inc. CHM-6-35-90-18-AA00-F2-2
CHM-6-35-90-18-AA00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-6-35-90-18-AA00-F2-2
Datasheet Download
CHM-6-35-90-18-AA00-F2-2.pdf
Availability of CHM-6-35-90-18-AA00-F2-2
QUANTITY
CHM-6-35-90-18-AA00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-6-35-90-18-AA00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CHM-6-35-90-18-AA00-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package2,400
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test550 lm (Typ)
Current - Test-
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)18V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension9.90mm L x 9.90mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-6-35-90-18-AA00-F2-2
Related LinksCHM-6-35-90-, CHM-6-35-90-18-AA00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-6-35-90-18-AA00-F2-2 Details Description
Related parts for CHM-6-35-90-18-AA00-F2-2
HEATSINK VERT .50"H BLACK TO-220 datasheet.pdf
CONN SAI FIXED PUR 20M 5POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 28AWG .100 GREEN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH OPEN COLL 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 34POS DR LOW P datasheet.pdf
1000UF 6.3V 12.5X20 105C RAD datasheet.pdf