Luminus Devices Inc. CHM-6-35-90-36-AA00-F2-2
CHM-6-35-90-36-AA00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-6-35-90-36-AA00-F2-2
Datasheet Download
CHM-6-35-90-36-AA00-F2-2.pdf
Availability of CHM-6-35-90-36-AA00-F2-2
QUANTITY
CHM-6-35-90-36-AA00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-6-35-90-36-AA00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CHM-6-35-90-36-AA00-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package400
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test550 lm (Typ)
Current - Test160mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test98 lm/W
Current - Max320mA
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension9.90mm L x 9.90mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-6-35-90-36-AA00-F2-2
Related LinksCHM-6-35-90-, CHM-6-35-90-36-AA00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-6-35-90-36-AA00-F2-2 Details Description
Related parts for CHM-6-35-90-36-AA00-F2-2
IC DIFF BUS TRANSCEIVER 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
STANDARD CABLE TIE, 4" LONG, 18L datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf