Luminus Devices Inc. CHM-6-40-90-18-AA00-F2-2
CHM-6-40-90-18-AA00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-6-40-90-18-AA00-F2-2
Datasheet Download
CHM-6-40-90-18-AA00-F2-2.pdf
Availability of CHM-6-40-90-18-AA00-F2-2
QUANTITY
CHM-6-40-90-18-AA00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-6-40-90-18-AA00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CHM-6-40-90-18-AA00-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package2,400
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test570 lm (Typ)
Current - Test-
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)18V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension9.90mm L x 9.90mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-6-40-90-18-AA00-F2-2
Related LinksCHM-6-40-90-, CHM-6-40-90-18-AA00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-6-40-90-18-AA00-F2-2 Details Description
Related parts for CHM-6-40-90-18-AA00-F2-2
CONN HEADER 2POS R/A W/O PEGS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SSOP datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.5A 72 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 128KB DC-DC AES 40-QFN datasheet.pdf
MI-2 WTB S/R IDT REC 14CK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6CLCC datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 38POS DR LOW P datasheet.pdf