Luminus Devices Inc. CHM-9-35-80-36-AC00-F2-2
CHM-9-35-80-36-AC00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-9-35-80-36-AC00-F2-2
Datasheet Download
CHM-9-35-80-36-AC00-F2-2.pdf
Availability of CHM-9-35-80-36-AC00-F2-2
QUANTITY
CHM-9-35-80-36-AC00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-9-35-80-36-AC00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CHM-9-35-80-36-AC00-F2-2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesCHM-9
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test1420 lm (Typ)
Current - Test360mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test113 lm/W
Current - Max720mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension13.50mm L x 13.50mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)9.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-9-35-80-36-AC00-F2-2
Related LinksCHM-9-35-80-, CHM-9-35-80-36-AC00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-9-35-80-36-AC00-F2-2 Details Description
Related parts for CHM-9-35-80-36-AC00-F2-2
IC MCU 8BIT 4KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
PANEL 4" FAN TOP 23.6" BE/GY datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 10A TO262 datasheet.pdf
GASKT FAB/FOAM 3.94X457.2MM RECT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 16 16S datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 50A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf