Luminus Devices Inc. CHM-9-35-80-36-XH00-F2-2
CHM-9-35-80-36-XH00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CHM-9-35-80-36-XH00-F2-2
Brief Description
LED COB 3500K 80CRI 36V SMD
Datasheet Download
CHM-9-35-80-36-XH00-F2-2.pdf
Availability of CHM-9-35-80-36-XH00-F2-2
QUANTITY
CHM-9-35-80-36-XH00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CHM-9-35-80-36-XH00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CHM-9-35-80-36-XH00-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package225
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCHM-9
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test2520 lm (Typ)
Current - Test720mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)36V
Lumens/Watt @ Current - Test97 lm/W
Current - Max1.05A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension19.00mm L x 19.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)9.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHM-9-35-80-36-XH00-F2-2
Related LinksCHM-9-35-80-, CHM-9-35-80-36-XH00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CHM-9-35-80-36-XH00-F2-2 Details Description
Related parts for CHM-9-35-80-36-XH00-F2-2
IC BATT CHRGR LI+ 1CELL 16-TQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 216PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC AMP AUD STER D 2X12W 32SO datasheet.pdf
SWITCH LVR SPST-NO 11A QC TERM datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 357 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 6-12V 1A datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf