Bourns Inc. CHV2512-FX-2203ELF
CHV2512-FX-2203ELF picture photo
Mfg. Part Number
CHV2512-FX-2203ELF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 220K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CHV2512-FX-2203ELF.pdf
Availability of CHV2512-FX-2203ELF
QUANTITY
CHV2512-FX-2203ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CHV2512-FX-2203ELF
Internal Part NumberEIS-CHV2512-FX-2203ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCHV
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6432 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHV2512-FX-2203ELF
Related LinksCHV2512-F, CHV2512-FX-2203ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CHV2512-FX-2203ELF Details Description
Related parts for CHV2512-FX-2203ELF
IC MPU/RESET CIRC 1.80V SC70-4 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 40A DO203AB datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .046DIA TINLEAD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1.5KV X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 44.8KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLUE 4000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 108MHZ SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf