Bourns Inc. CHV2512-JW-105ELF
CHV2512-JW-105ELF picture photo
Mfg. Part Number
CHV2512-JW-105ELF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1M OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CHV2512-JW-105ELF.pdf
Availability of CHV2512-JW-105ELF
QUANTITY
CHV2512-JW-105ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CHV2512-JW-105ELF
Internal Part NumberEIS-CHV2512-JW-105ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCHV
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6432 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CHV2512-JW-105ELF
Related LinksCHV2512-, CHV2512-JW-105ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CHV2512-JW-105ELF Details Description
Related parts for CHV2512-JW-105ELF
CONN HEADER .100 SINGL R/A 8POS datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 20POS W/STR TIN datasheet.pdf
CONN HOUSING CRIMP 12POS 2MM datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.3V SOT89-5 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 30POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V GREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
BEND RELIEF 4.5MM BLACK datasheet.pdf