Bourns Inc. CI201210-22NJ
CI201210-22NJ picture photo
Mfg. Part Number
CI201210-22NJ
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22NH 300MA 500 MOHM
Datasheet Download
CI201210-22NJ.pdf
Availability of CI201210-22NJ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CI201210-22NJ Order Process
Ship out your order
Specifications of CI201210-22NJ
Internal Part NumberEIS-CI201210-22NJ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCI201210 Series Material Declaration
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCI201210
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreCeramic
Inductance22nH
Tolerance±5%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)500 mOhm Max
Q @ Freq15 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.1GHz
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CI201210-22NJ
Related LinksCI2012, CI201210-22NJ Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CI201210-22NJ Details Description
Related parts for CI201210-22NJ
FUSE CLIP CARTRIDGE 250V 30A PCB datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SINK DRIVER LATCHED 14SOIC datasheet.pdf
CBL RIBN 16COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
IC LVDS SERDES TX 56-TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS SP-NO 140MA 4-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf