Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CIC10P121NC
CIC10P121NC picture photo
Mfg. Part Number
CIC10P121NC
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 120 OHM 2000MA 0603
Datasheet Download
CIC10P121NC.pdf
Availability of CIC10P121NC
QUANTITY
CIC10P121NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CIC10P121NC
Internal Part NumberEIS-CIC10P121NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration Chip Beads
Featured ProductCIB and CIM Series Chip Beads
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesCIC10
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating2A
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIC10P121NC
Related LinksCIC10, CIC10P121NC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CIC10P121NC Details Description
Related parts for CIC10P121NC
IC OPAMP INSTR 800KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DGTL POT DL 5K 2CH 10-MSOP datasheet.pdf
IC OPAMP POWER 4MHZ 12SIP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SNSW 15.1A 1/4 PLAIN70507526 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf