Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CIC21P601NE
CIC21P601NE picture photo
Mfg. Part Number
CIC21P601NE
Brief Description
FERRITE CHIP 600 OHM 1000MA 0805
Datasheet Download
CIC21P601NE.pdf
Availability of CIC21P601NE
QUANTITY
CIC21P601NE Order Process
Ship out your order
Specifications of CIC21P601NE
Internal Part NumberEIS-CIC21P601NE
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesCIC21
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency600 Ohm @ 100MHz
Current Rating1A
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.043" (1.10mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIC21P601NE
Related LinksCIC21, CIC21P601NE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CIC21P601NE Details Description
Related parts for CIC21P601NE
FIXED IND 560NH 32A 1.8 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2.69A 32 MOHM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN 1/0 AWG #1/2 AMPOWER datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 16A 8 MOHM TH datasheet.pdf
7M EXTENSION datasheet.pdf
CAP CER 200PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf