Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CIH03Q4N3SNC
CIH03Q4N3SNC picture photo
Mfg. Part Number
CIH03Q4N3SNC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 4.3NH 260MA 380 MOHM
Datasheet Download
CIH03Q4N3SNC.pdf
Availability of CIH03Q4N3SNC
QUANTITY
CIH03Q4N3SNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CIH03Q4N3SNC
Internal Part NumberEIS-CIH03Q4N3SNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCIH and CIG Series Chip Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCIH03Q
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - Core-
Inductance4.3nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating260mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)380 mOhm Max
Q @ Freq13 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant6.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIH03Q4N3SNC
Related LinksCIH03Q, CIH03Q4N3SNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CIH03Q4N3SNC Details Description
Related parts for CIH03Q4N3SNC
RES SMD 280 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 34POS R/A datasheet.pdf
TRANS 2NPN 40V 0.2A SOT363 datasheet.pdf
CONN HEADER 125POS TYPE B VERT datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 70NS 56TSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
FUSE HLDR CARTRIDGE 400V 16A SMD datasheet.pdf
GROMMET 1.500" RUBBER BLACK datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 0.100 T/H datasheet.pdf
MINITEK UNSHRD HDR RA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf