Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CIH03T3N3SNC
CIH03T3N3SNC picture photo
Mfg. Part Number
CIH03T3N3SNC
Brief Description
FIXED IND 3.3NH 200MA 300 MOHM
Datasheet Download
CIH03T3N3SNC.pdf
Availability of CIH03T3N3SNC
QUANTITY
CIH03T3N3SNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CIH03T3N3SNC
Internal Part NumberEIS-CIH03T3N3SNC
Material - Core-
Inductance3.3nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant6.7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIH03T3N3SNC
Related LinksCIH03T, CIH03T3N3SNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CIH03T3N3SNC Details Description
Related parts for CIH03T3N3SNC
RES SMD 732 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
OSC OCXO 12.8MHZ SINE WAVE PC datasheet.pdf
RELAY SSR 35A 3PH SCREW 3PL datasheet.pdf
DIE SET SET OF 2 ATP-SB-521 datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/64"-100' BLACK datasheet.pdf
Connector Socket 55 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW DO35 datasheet.pdf