Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CIH10TR15JNC
CIH10TR15JNC picture photo
Mfg. Part Number
CIH10TR15JNC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150NH 250MA 1.2 OHM
Datasheet Download
CIH10TR15JNC.pdf
Availability of CIH10TR15JNC
QUANTITY
CIH10TR15JNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CIH10TR15JNC
Internal Part NumberEIS-CIH10TR15JNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCIH and CIG Series Chip Inductors
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCIH10T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - Core-
Inductance150nH
Tolerance±5%
Current Rating250mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant500MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIH10TR15JNC
Related LinksCIH10T, CIH10TR15JNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CIH10TR15JNC Details Description
Related parts for CIH10TR15JNC
FITTING TEE ABS BLACK 2X2" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 5.5A DPAK datasheet.pdf
IC GATE DVR DUAL 2A 8-MLP datasheet.pdf
SSR GNR 45MM 480VAC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS W/SKT BOX datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 5POS datasheet.pdf
CABLE 3COND 10AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 26.5V datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf