Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CIM10J152NC
CIM10J152NC picture photo
Mfg. Part Number
CIM10J152NC
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 1500 OHM 250MA 0603
Datasheet Download
CIM10J152NC.pdf
Availability of CIM10J152NC
QUANTITY
CIM10J152NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CIM10J152NC
Internal Part NumberEIS-CIM10J152NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration Chip Beads
Featured ProductCIB and CIM Series Chip Beads
Standard Package1
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesCIM10
PackagingCut Tape (CT)
Impedance @ Frequency1.5 kOhm @ 100MHz
Current Rating250mA
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIM10J152NC
Related LinksCIM10, CIM10J152NC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CIM10J152NC Details Description
Related parts for CIM10J152NC
IC DELAY LINE 5TAP 150NS 8UMAX datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 512K FLASH 144LQFP datasheet.pdf
RES 650 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SL-SMT5.08/22/90G 3.2SN BK datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC USB CTLR datasheet.pdf
MICRO 21C P 120" YEL FLOAT NI datasheet.pdf