ITT Cannon, LLC CIR020R-18-1S-F80-T12
CIR020R-18-1S-F80-T12 picture photo
Mfg. Part Number
CIR020R-18-1S-F80-T12
Brief Description
CONN RCPT 10POS PNL MNT SKT
Datasheet Download
CIR020R-18-1S-F80-T12.pdf
Availability of CIR020R-18-1S-F80-T12
QUANTITY
CIR020R-18-1S-F80-T12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CIR020R-18-1S-F80-T12
Internal Part NumberEIS-CIR020R-18-1S-F80-T12
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions10
Shell Size - Insert18-1
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIR020R-18-1S-F80-T12
Related LinksCIR020R-18, CIR020R-18-1S-F80-T12 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CIR020R-18-1S-F80-T12 Details Description
Related parts for CIR020R-18-1S-F80-T12
RELAY TELECOM DPDT 1A 5V datasheet.pdf
IC COMP W/REF LP DUAL 8-DIP datasheet.pdf
OSC XO 28.224MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC MIXER 2.11-2.17GHZ 12TQFN datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 400MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf